ile temiz hava ve sağlıklı mekanlar...
Inovatif Alman teknolojisi!
Hakkımızda
proOXiON®  , alman Siegmund GmbH'nın patentli ürünü ve markasıdır.
Siegmund GmbH iklimlendirme sektöründeki 50 yıllık tecrübesi ile konutlar , endüstriyel tesisler , ticari işletmeler, oteller ve turistik tesisler, alışveriş merkezleri , fabrikalar vb. alanlarda , enerjinin verimliliği  ve doğru mühendislik çözümleri için ürün ve sistem teknolojisi geliştiren bir kuruluştur.

pro
KLİMA sistemi ile  ; ısıtma – soğutma ve havalandırmayı tek bir sistem çatısı altında toplamış patentli ürün ve inovatif teknoloji ile kapalı ortamlarda yaşam konforu sağlamaktadır.  

2021 yılında kurulan Siegmund Temiz Hava Tekolojileri  San. Tic. Ltd. Şti. ile Türkiye pazarına giriş yapmıştır. RL Raumlufttechnik und Raumluftqualität GmbH'nin Türkiye temsilcidir. Şirketin hedefi mevcut ve yeni bina teknolojisinde enerji verimliliği, hijyen, kirleticilerin ve CO2 emisyonlarının azaltılması ile ilgili havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin optimize edilmesi , hiçbir havalandırma sistemi olamayan konut ve işyerleri için de mobil  cihazlar üreterek her alan için pratik çözümler geliştirmektir.


Helmut Siegmund
1943'te doğan Helmut Siegmund, makine mühendisliği okudu ve ardından çelik endüstrisinde çalıştı. Bugün her su armatüründe standart bir parça haline gelmiş olan ;   su tasarrufu sağlayan bir çeşit akış sınırlayıcı olan ürünü ,1975 yılında henüz genç bir mühendisken  geliştirmiş ve bugün onlarcası olan patenlerinden ilki olarak kaydettirmiştir.
1978'de, örneğin yüzey ısıtma alanında, daha sonra eht Siegmund GmbH'nin kurulmasına yol açan başka patentler geldi. Eht Siegmund bu teknolojiyi sadece Almanya ile sınırlı kalmadı ve tüm dünyaya açıldı.
1998'de Helmut Siegmund tüm şirketlerini sattı ve genç şirketlere finansal ve danışman olarak destek verdi.
ProKlima patenti, 1999/2000'de yeni eht Siegmund GmbH'nin kurulmasına yol açtı ve Helmut Siegmund, 27 Aralık 2005'te şirketi bir bütün olarak devralmadan önce kullanmak üzere patenti verdi.
Toplamda 50'den fazla buluş ve patent sahibidir. Kendisini bilimsel çalımalara adamış bir mühendis olarak , bugün artık 2.nesle devretmiş olduğu şirketlerde onursal başkan olarak halen danışman olarak  55yıllık tecrübesini daha güzel bir dünya ve çevre için aktarmaya devam etmektedir.

Kai Siegmund

1974 doğumlu Kai Siegmund, RL Raumlufttechnik und Raumluftqualität GmbH'nin teknik halefi ve genel müdürüdür. Deneyimli  kadrosu  ile yeni hedeflere ulaşmak için hiç durmadan çalışmaya ve bayrağı daha ileri taşımaya devam etmektedir. Sonuç olarak, RL Raumlufttechnik und Raumluftqualität GmbH, teknolojik, yenilikçi, çok patentli süreçleri ve ürünleri ile sadece Almanya'da değil, aynı zamanda dünya çapında da öncü bir konuma ve  yüksek bir pazar payına sahiptir.
2005 yılından itibaren Kai Siegmund, başlangıçta hava kanallarının hijyeni ve temizliği ile bağlantılı olarak üniversiteler ve enstitülerle bilimsel işbirliğine yoğun bir şekilde dahil oldu. 2003'ten beri proOXiON® teknolojisinin geliştirilmesinde yer almıştır. İlk patentin 2005 yılında alınmasıyla birlikte, pratik testlerden 2013/2014'te piyasaya sürülmesine kadar cihaz teknolojisinin ve kontrolünün geliştirilmesinden büyük ölçüde sorumluydu.
proOXiON®'un pazarlanması, esas olarak dünya çapında patentli proKlima ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemine bir sistem takviyesi olarak 2020 yılına kadar ihtiyatlı bir şekilde gerçekleştirildi. 2020'den beri mevcut korona pandemisi nedeniyle kalkınmaya büyük yatırımlar yapıldı. Sadece teknoloji daha da geliştirilmekle kalmadı, aynı zamanda yeni cihazlar, kontroller ve bileşenler de geliştirildi, bu da nihayetinde bugün benzersiz satış noktalarına sahip güçlü bir ürün portföyüne sahip olmamıza yol açtı.

İbrahim Kızıloğlu
1979 doğumlu İbrahim Kızıloğlu , birçok yabancı firmanın temsilciğini ve Türkiye pazarına açılımında öncülük yapmıştır. 2021 yılından itibaren Siegmund Temiz Hava Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti. ile bu eşsiz teknolojyi Türkiye ile tanıştıran girişimci olarak bugün şirketin hissedarı ve yönetim kurulu başkanıdır.  Sektördeki birçok firmanın koronavirüs ile birlikte ortaya koymaya çalıştıkları ancak çözüm olmakta yetersiz kalan birçok “yeni” buluş ve “çözüm” telaşının yanında , kapalı ortamlarda “sağlıklı ve temiz hava” sağlayan proOXiON® sistemi ise 20 yıldır zaten kullanılan bir teknolojidir.

Sağlıklı ve temiz hava yeni bir ihtiyaç değildir!
Eskiden beri var olan bir sorun ve hayati bir ihtiyaçtır. pro
OXiON® bu ihtiyacın giderilmesi için uzun süren AR-GE çalışmaları neticesinde ortaya çıkmış inovatif bir teknolojidir. Doğadan ilham alınarak geliştirilmiştir.Birçok firmanın covid-19 sorununu fırsatçılığa çevirerek ; “yenilik” diye sunduğu yalan yanlış birçok sistem ve ürün maalesef bilimsellikten ve etkili çözümden  uzak , beyhude çabadan öteye gitmemektedir.

pro
OXiON® teknolojisinin ; endüstriyel kullanım alanlarının dışında  , yeterli ya da hiçbir  havalandırma sistemi bulunmayan  mekanlarda da ( konut , işyerleri , dükkan , mağaza , muayenehane , spor salonu , cafe-restaurant vb.) kullanılabilmesi ve sağlıklı havaya daha yaygın alanlarda herkes tarafından ulaşılabilmesi amacı ile kompakt bir versiyonu geliştirilmiştir. İşte yenilikçi olan da adına healthbox dediğimiz bu kompakt hava temizleme cihazımızdır. Teknolojisi ise zaten 20 yıldır kullanılan ve mucidi de  bizim olduğumuz patentli bir teknolojidir!

Karıştırmayın...

pro
OXiON® bir filtreleme sistemi değildir!
pro
O
XiON® bir UVC sistemi değildir!
Sağlıklı ve temiz hava herkesin hakkı!
Türkiye'nin her yerinden
0850 441 88 01
www.siegmund.com.tr
Siegmund Temiz Hava Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti.
Aydınevler Mah. Sorgun Bulv. No:14/8   07600 Manavgat-Antalya / TÜRKİYE