ile temiz hava ve sağlıklı mekanlar...
Inovatif Alman teknolojisi!
 
Sizinle ne yapabiliriz? Sizin için çözümler…

proOXiON teknolojisi ile hem mağazanızdaki hava kalitesini temin etmiş ve güvenli hava sahasında alışveriş yapabilmeleri için mağazaya gelen müşterilerinize ayrıcalıklı bir konfor alanı yaratmış olacaksınız hem de mağaza personellerinizin daha aktif , daha zinde çalışma ortamı sunarak performansları artırmış , hastalıklardan kaynaklı işgücü eksilmesi ve buna bağlı ekonomik kayıplardan korunmuş olacaksınız. Havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinize yapılacak basit bir entegrasyon ile de ciddi oranda elektrik ve enerji tasarrufu sağlayacaksınız.

Müşterilerin mağazada kalış süresi ve alışveriş miktarına katkı?
Perakdene mağazalarındaki en önemli sorunlardan bir tanesi insan yoğunluğu , deneme kabinleri , tester ve sirkülasyondan kaynaklı ter kokusu. Bayat ve boğucu havanın olduğu mağazalardan insanlar kendilerini doğal olarak daha geniş alanlara hızlıca atma eğilimindeler. Bu durumda birçok tüketicinin mağazada kalış ver alışveriş süresi de giderek kısalmakta. Ortam havası her daim taze , temiz ve kokusuz olması sağlanırsa bu durum değişebilir.  İnsanların temiz hava soludukları ferah bir ortamda konfor alanları daha çok olacağından mağazada kalış sürelerine ve alışveriş miktarlarına dolayısı ile doğrudan satışlara ve mağaza cirosuna olumlu katkı sağlayacaktır.

Perakende mağazacılığı ve moda  sektöründe de bunu şubelerinde ilk uygulayan ; müşterilerine ve çalışanlarına TEMİZ , SAĞLIKLI ve TAZE hava ile zindelik vaat etmekle kalmayıp , gelecek nesiller için de çevreye duyarlı bir dönüştürmeyi yapan  Türkiye’deki öncü firmalardan birisi de siz olun!
AVM ve mağazalarda sağlıklı ve temiz hava...
AVM ve mağazalar için hangi ürün en ideali?
proOXiON®  CRI
tavan tipi sıva üstü montaj multifonksiyonel cihaz
Negatif yüklü iyonların pozitif etkisi:
Ortam havasının iyonizasyonu çok önemli. Özellikle işyerlerine çok fazla elektronik cihazlar ( Bilgisayar-monitör-telefon-fotokopi cihazları-yazıcı vs.) etrafımızı sarmış durumda. Bu cihazların hepsi pozitif yüklü zararlı elektronlar yaymaktalar. Biz bunları teneffüs ediyoruz. Ciddi ve kalıcı zararlara yol açabilir. Enerji düşüklüğü , baş ağrısı , yorgunluk , konsantrasyon bozukluğu ve isteksizliğe sebep olur.  NEGATİF yüklü iyonlar ise tam tersine ,  insan yaşam kalitesi için gerekli ve çok önemlidir. Negatif iyonları havanın VİTAMİNLERİ olarak tabir edebiliriz. Bunlar , pozitif yüklü zararlı radyasyonun enerjisi absorbe ettiği gibi ortamı da negatif iyonlarla zenginleştirir. Ortam havasında oluşan negatif yüklü iyonları solumamız , ciğerlerimizdeki kan değişimini olumlu etkiler ve dolayısı ile vücudumuza giden OKSİJEN miktarını artırır. Kandaki oksijen konsantrastyonunu yükseltir. Bu da daha zinde , sağlıklı ,istekli ve enerjik olmamızı sağlar. Bu bakımdan negatif iyonların ortam havasındaki varlığı çok önemlidir. Ayrıca  virüs, bakteri , ince toz ve mikropların hepsi , elektriksel olarak POZİTİF yüklüdürler. İyonizerlerimizin durmaksınız  ürettiği NEGATİF yüklü iyonlar ise bunları , daha size ulaşıp zarar veremeden anında ve yerinde yakalar , moleküler yapsının bozar ve zararsız hale getirir. Ayrıca kütlesel olarak ağırlaştığından bunlar çökme eğiliminde olurlar ve  havadan daha ağır oldukları için çökerler. Solunum havamızdan uzaklaşmış olurlar. Bu bakımdan iyonizasyon insan sağlığı açısından çok önemlidir!
proOXiON®  XIW-L
iyonizer
proOXiON teknolojisininin size sağlayacağı avantajlardan bazıları:

Hastalık sebebi ile yaşanan iş kaybının engellenmesi ve buna bağlı ekonomik kayıpların sıfırlanması

Enerji tüketim malieytlerinde %60’a varan tasarruf. (Isıtma ve soğutma için harcanan enerji )

Steril ve sağlıklı ortam havası ve sağlıklı işyeri.

Çalışanların daha sağlıklı ,dikkatli , enerjisi yüksek ve zinde olmaları ile yüksek performans ve verim.

Temizlik ve hijyen malzemelerinden tasarruf. Kimyasal maddelere maruz kalmama rahatlığı.

Koku ve ince tozlardan arındırılmış sağlıklı ortam havası.

Kanal temziliği için harcanan zaman ve paradan tasarruf.

Filtre değişim maliyetleri ve kullanımından tasarruf.

Mutlu çalışanlar mutlu müşteriler ve toplam kalitenin artırılması. 
İnsanın fiziksel performansı ve zihinsel fonksiyonları üzerinde gözle görülebilir düzeyde olumlu etkisi olan proOXiON® teknolojisi ile kapalı ortamlardaki havanın aynı doğada olduğu gibi temiz , taze ve sağlıklı olmasını sağlıyoruz. Her an soluduğumuz ve yaşam kaynağımız hava en önemli gıdamız. Yetişkin bir insan günde yaklaşık olarak 28.000litre hava solumaktadır. İnsan yemek yemeden 3 hafta , su içmeden 3 gün hayatta kalabiliyorken nefes almadan en fazla 3 dakika yaşayabilir. Bu nedenle hava en temel ve en önemli gıdamız.

Modern dünyamızda hepimiz günümüzün büyük bir bölümünü kapalı ortamlarda çalışarak ve yaşayarak geçiriyoruz. Bu durum perakende mağazacılık sektöründe de farklı değil. Kapalı ortamlarda çalışma , hızlı sirkülasyon ve insan yoğunluğu sebebi ile sağlıksız , kirlenen yetmiyormuş gibi bir de havalandırma kanalları  ile içeriye taşınırken  “bayatlayan”  havayı solumak zorunda kalıyoruz. 
pro
OXiON®  teknolojisi bu sorunu kökten çözüyor.
Hava kalitesi neden bu kadar önemli?
TASARRUF EDİN!
Havalandırma sisteminde proOXiON® kullanımı ile birlikte , sistemde  ihtiyaç duyulan taze hava (dış hava) miktarı , kurulu sisteme bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte ; ortalama olarak , artık normalin sadece  % 10 ila 30'u kadardır.Bu harika!
proOXiON® teknolojisi ile sistem, ortam havasındaki CO
 oranı gözetilerek , normalden çok daha yüksek oranda sirkülasyon havası kullanabilir.Artık sistem tarafından ortama nakledilecek , taze havaya (dış hava) sadece CO2 miktarını dengelemek için çok cüzi miktarda ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu durum büyük enerji tasarrufu ve yüksek verimlilik anlamına gelir!
proOXiON®  ile nerede , ne kadar tasarruf ediyoruz görelim :

■ taze hava (dış hava) kullanımında %100'e varan oranda

■ Güç (elektrik) tüketiminde %30 ila%70 oranında

■ Hesaplanan ısı kapasitesinde % 20 ila %70'e oranında

■ Hesaplanan soğutma kapasitesinde % 20 ila %70 oranında 

■ CO
emisyonu ( Doğaya destek!)
Sağlıklı ve temiz hava herkesin hakkı!
Türkiye'nin her yerinden
0850 441 88 01
www.siegmund.com.tr
Siegmund Temiz Hava Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti.
Aydınevler Mah. Sorgun Bulv. No:14/8   07600 Manavgat-Antalya / TÜRKİYE