ile temiz hava ve sağlıklı mekanlar...
Inovatif Alman teknolojisi!
 
Ofis ve işyerlerinde sağlıklı ve temiz hava...
Ofis ve işyerleri için hangi ürün en ideali?
proOXiON®  CRI
tavan tipi sıva üstü montaj multifonksiyonel cihaz
Modern dünyanın düzeni ve sanayileşmenin beraberinde getirdiği zorluklardan bir tanesi de neredeyse hepimiz artık hayatımızın büyük bir bölümünü kapalı ortamlarda çalışarak geçiriyoruz.
Covid-19 pandemi sürecinde gördük ki çalışanlar açısından enfeksiyon riski , hastalanma ve işgücü kaybı yeterince havalanamayan sağlıksız ortamlardaki kötü hava kalitesi nedeni ile olmaktadır. Birçok işveren ve kurumsal firma daha verimli çalışma yapabilmek üzere çözüm arayışındadır. Klasik çözümler artık çağın gerisinde kaldı. Sadece FİLTRE ederek havadaki kirleticileri kısmen tutmaya çalışmak yeterli ve kalıcı biz çözüm değil! Daha etkili , sürekli ve kesin çözümler geliştirmek gerek. İşte proOXiON teknolojisi bu ihtiyacı tam olarak çözmektedir.
Yeterli havalandırma yapılmayan iş yerlerinde havadaki patojenleri azaltıp güvenli bir ortam sağlamak adına havanın daimi olarak temizlenmesi şarttır.
Çoğu modern ofiste klima kullanımı nedeniyle kapılar ve camlar genellikle kapalı olduğundan hava değişimi sınırlı ve yetersizdir. Bu durum kirleticilerin ortamda birikmesine neden olmaktadır. Kapalı ortamlardaki bu bayat ve kötü hava işyerinde çalışanların verimliliğini ciddi anlamda düşürmektedir. Bununla da kalmayıp sık sık hastalanmalarına ve bunda bağlı işgücü ve ekonomik kayıplara yol açmaktadır.  
Ofislerde hava yolu ile yayılan ve hızlı bir şekilde bulaşıcı hastalıklara dönüşen virüs ve bakterilerin yanı sıra, havaya karışan kirleticiler arasında döşemeler , yapı malzemeleri, mobilya, temizlik ürünleri , bilgisayar , fotokopi makinası ve yazıcı gibi ofis cihazları ve diğer malzemelerden yayılan zararlı uçucu organik bileşikler de bulunur.
İşte kapalı ortamlardaki havada bulunan ve çoğu gözle görünmeyen bu kirleticiler zaman içerisinde biz onları soludukça baş ağrısı, halsizlik, kronik akciğer hastalıkları , solunum yolları tahrişi, göz yorgunluğu, rahatsızlık, cilt sorunları gibi birçok hastalığa sebep olmaktadır.
Binada bir havalandırma sistemi varsa bile , dışarıdan alınan nispeten temzi hava kanallardan ortama taşınırken kanal içerisindeki pisliklerden zaten bize ulaşana kadar kirlenmekte , tazeliğini yitirmektedir. proOXiON sistem burada da çözüm olaktadır. Sistem avalandırma kanallarına da entegre edilmek sureti ile sorunu kaynağında ve süreki olarak çözmektedir. Artık havalandırma kanallarınız tertemiz ve ortama gelen hava kaynağındaki gibi taze ve sağlıklı.
Negatif yüklü iyonların pozitif etkisi:
Ortam havasının iyonizasyonu çok önemli. Özellikle işyerlerine çok fazla elektronik cihazlar ( Bilgisayar-monitör-telefon-fotokopi cihazları-yazıcı vs.) etrafımızı sarmış durumda. Bu cihazların hepsi pozitif yüklü zararlı elektronlar yaymaktalar. Biz bunları teneffüs ediyoruz. Ciddi ve kalıcı zararlara yol açabilir. Enerji düşüklüğü , baş ağrısı , yorgunluk , konsantrasyon bozukluğu ve isteksizliğe sebep olur.  NEGATİF yüklü iyonlar ise tam tersine ,  insan yaşam kalitesi için gerekli ve çok önemlidir. Negatif iyonları havanın VİTAMİNLERİ olarak tabir edebiliriz. Bunlar , pozitif yüklü zararlı radyasyonun enerjisi absorbe ettiği gibi ortamı da negatif iyonlarla zenginleştirir. Ortam havasında oluşan negatif yüklü iyonları solumamız , ciğerlerimizdeki kan değişimini olumlu etkiler ve dolayısı ile vücudumuza giden OKSİJEN miktarını artırır. Kandaki oksijen konsantrastyonunu yükseltir. Bu da daha zinde , sağlıklı ,istekli ve enerjik olmamızı sağlar. Bu bakımdan negatif iyonların ortam havasındaki varlığı çok önemlidir. Ayrıca  virüs, bakteri , ince toz ve mikropların hepsi , elektriksel olarak POZİTİF yüklüdürler. İyonizerlerimizin durmaksınız  ürettiği NEGATİF yüklü iyonlar ise bunları , daha size ulaşıp zarar veremeden anında ve yerinde yakalar , moleküler yapsının bozar ve zararsız hale getirir. Ayrıca kütlesel olarak ağırlaştığından bunlar çökme eğiliminde olurlar ve  havadan daha ağır oldukları için çökerler. Solunum havamızdan uzaklaşmış olurlar. Bu bakımdan iyonizasyon insan sağlığı açısından çok önemlidir!
proOXiON®  XIW-L
iyonizer
proOXiON teknolojisininin size sağlayacağı avantajlardan bazıları:

-Hastalık sebebi ile yaşanan iş kaybının engellenmesi ve buna bağlı ekonomik kayıpların sıfırlanması

-Enerji tüketim malieytlerinde %60’a varan tasarruf. (Isıtma ve soğutma için harcanan enerji )

-Steril ve sağlıklı ortam havası ve sağlıklı işyeri.

-Çalışanların daha sağlıklı ,dikkatli , enerjisi yüksek ve zinde olmaları ile yüksek performans ve verim.

-Temizlik ve hijyen malzemelerinden tasarruf. Kimyasal maddelere maruz kalmama rahatlığı.

-Koku ve ince tozlardan arındırılmış sağlıklı ortam havası.

-Kanal temziliği için harcanan zaman ve paradan tasarruf.

-Filtre değişim maliyetleri ve kullanımından tasarruf.

-Mutlu çalışanlar mutlu müşteriler ve toplam kalitenin artırılması. 
Sağlıklı ve temiz hava herkesin hakkı!
Türkiye'nin her yerinden
0850 441 88 01
www.siegmund.com.tr
Siegmund Temiz Hava Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti.
Aydınevler Mah. Sorgun Bulv. No:14/8   07600 Manavgat-Antalya / TÜRKİYE